Dentální hygiena

Dentální hygiena spočívá v odstranění zubního kamene, plaku a pigmentací, fluoridace. Toto ošetření provádí dentální hygienistka. Pomůžeme Vám s nácvikem správné metody čistění zubů a s výběrem vhodných dentálních pomůcek, jakými jsou například mezizubní kartáčky nebo zubní nitě.

Mnoho lidí si myslí, že dentální hygienistka je pro jejich zuby zbytečná a že jí nepotřebují. To je velký omyl! I zdánlivě čisté zuby potřebují alespoň jednou za čas profesionálně vyčistit, odstranit pigmentace způsobené pitím kávy, čaje, červeného vína či kouřením. Nacvičíte správnou techniku čištění zubů. Pravidelná péče o dásně v podobě odstranění nánosů zubního kamene a povlaku, tím působí preventivně a může předcházet vzniku onemocnění jako je např. paradentóza. Příznaky zánětu dásní je zarudnutí, otok, krvácivost, zápach z úst.

Součástí vyšetření dentální hygieny je změření hloubky parodontálních chobotů, stanovení krvácení dásní a rozsahu povlaku, zubního kamene, zánětu a viklavosti zubů.

Bělení zubů

S přibývajícím věkem, kouřením, konzumací barevných nápojů získávájí zuby specifické zabarvení. Bělení zubů je metoda, která bez poškození zubních tkání toto zabarvení snižuje.

Existují 2 metody bělení. Domácí bělení spočívá v tom, že vám vytvoříme nosiče pro bělení, do kterých si doma sami po několik dní na pár hodin denně aplikujete bělící gel.
Ordinační bělení jsou 3 cykly asi po 20-ti minutách, kdy se na zuby aplikuje bělící gel a jeho účinek je podpořen osvícením lampou. Před samotným bělením je nutná kontrola zubů a dásní, zánět dásní a kaz jsou kontraindikací bělící kůry.

Bělení zubů způsobuje výskyt zvýšené citlivosti zubů. Je to ale jev pouze dočasný, který během pár dní ustane.